Çağımız teknoloji çağı olması sebebi ile bireyler tarafından bilinmesi gereken kavramlar da giderek çoğalmaktadır. Kavram olarak domain internet sitelerine verilen isim şeklinde tanımlanabilir. Normal şartlarda bireylerin bir internet sayfası isimleri olduğunda eğer bu isim hosting'e aktarılmamış ise bu internet sayfası ismi boşta olmaktadır. Fakat kişiler ilk önce bir hosting hesabı alırlar ise durum farklılık göstermektedir.

 Hosting hesabı kişilerin web sitelerinin içeriğinde ki dosyaları barındırdığı birim olarak tanımlanabilir. Yani bir hosting belleğini bir IP adresine çevirdiğimizi düşünürsek her hosting'e ait birer adet IP adresi vardır. Eğer hosting paylaşımlı ise aynı hosting de yirmi yada daha fazla web sitesi aynı IP adresinin ismini kullanabilmektedir. Dolayısı ile domain de ki mantık web sitesinin hosting ile olan bağlantısının devamı olarak tanımlanabilir.

 Kişiler domain adreslerine hostinglerini yönlendirdiğin de esasında kişiler sunucularını internete açmak istemiş olurlar. Yani bireyin sunucusunda var olan web sitesinin dosyalarını kişilerin görebileceği şekilde aktarmak istemiş olursunuz. Dolayısı ile kişilerin bir hosting hesabı almaları şart olmaktadır.


 Domain Ne işe Yaramaktadır?

 Her bir alan adı alındığında bu alan adları nameserver yani isim sunucuları vasıtası ile bilgisayar sistemine yönlendirilmiş olmaktadır. Domain almak isteyen çoğu birey özellikle dijital platformda pazarlama yapmak yani online ortamlarda para kazanmak isteyen kişiler olmaktadır. Domain adresi ile bu firmalar online ortamda kullanıcılar tarafından bulunmak için tam da aradıkları ürüne, hizmete dair bir isim ile veya bireylerin kurduğu firmanın markasını bulabilmek için bireyler bu alan adlarından her geçen gün artarak bir yenisini satın alarak bu hizmetten yararlanmaktadırlar.

 Domain hizmeti almak ya da web tasarım, yazılım ve web site güvenliği gibi hizmetlerden yararlanmak isteyen pek çok firma sahibi ya da kişiler Crenw firmasının tecrübelerinden yararlanmaktadırlar. Alanında oldukça bilinen ve güvenilir bir firma olan Crenw bu alanda bireylere yardımcı olmaktadır.


 URL Ne Anlama Gelmektedir?

 İnternet sitenizde seo uyumlu url edinmeniz, internet sitenizin ön plana çıkması için oldukça önemlidir. Url aslında bireylerin internet sitelerine girdiğinde hep gözlerinin önünde olan ve https ile başlayan bölüme denmektedir. Url bölümünün önemi çok büyüktür çünkü web sitelerinin en temel taşıdır. Kişiler url üzerinde kullanacakları domaini satın alırken uzunluğuna, anahtar kelime içeriğine, bir marka yaratıp yaratamayacağına özellikle çok dikkat etmelidirler.