Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Birçok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

Metaverse Nedir?

Facebook’un ismini değiştirmesiyle birlikte daha fazla gündeme gelen metaverse, teknoloji firmalarının daha fazla büyümek için geleceği gördükleri bir alan olmaktadır. Peki gelecek için bu kadar önemli olarak görülen metaverse nedir?Metaverse Nedir?M..

Devamını Oku 02/05/2022

Colocation Nedir?

Her geçen gün popülaritesi artan web sitelerinin sunucu ihtiyaçları da artmaktadır. Bu durum web sitelerine ekstra maliyete sebep olmaktadır. Artan sunucu ihtiyaçlarının en az bütçe ile karşılanmasını sağlayan ise colocation olmaktadır.2019 yılında 3..

Devamını Oku 15/04/2022

SSH Nedir ve Neden Kullanılır?

Network protokollerinden birisi olan SSH farklı network cihazları arasında gerçekleştirilen veri akışlarının güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Network güvenlik protokollerinin olduğu alanlar için tasarlanmış olan SSH, birden faz..

Devamını Oku 27/03/2022

MsSQL ve MySQL Nedir, Farkları Nelerdir?

Veri saklama ve kullanma süreçlerinin kontrol edilebilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş olan MsSQL ve MySQL hakkında detaylı bilgilere ve farklarının neler olduğuna bu içerikten ulaşabilirsiniz.Ancak bunun öncesinde SQL nedir sorusunun cevabı ve..

Devamını Oku 16/03/2022

Yapay Zeka Nedir?

Yapay zekayı tanımlamak için birçok farklı görüş bulunmaktadır. Ancak her bir açıklamanın ortak noktası insan zihninin karar verme ve problem çözme yeteneklerinin makineler tarafından da gerçekleştirilebilmesini sağlamaktır.Yapay zekanın doğuşu ise 1..

Devamını Oku 09/03/2022

WooCommerce Nedir ve Niçin Kullanılır?

İlk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen WooCommerce normal web sitelerinin kolaylıkla e-ticaret sitesine dönüştürülmesini sağlamaktadır. Bu sebeple de tüm dünyada yaklaşık olarak 2,3 milyon e-ticaret sitesinde kullanılmaktadır. WooCommerce Nedi..

Devamını Oku 26/02/2022

Localhost Nedir? Nasıl Çalışır ve Nasıl Kullanılır?

Birçok kişi tarafından bilinmemesine rağmen web siteleri çevrimdışı özelleştirilebilmektedir. Bunun yanında ağ hızlarını kontrol etmek ve erişim engeli için de kullanılabilen localhost ile ayrıntıya bilgiye bu içerikten ulaşabilirsiniz.Localhost Nedi..

Devamını Oku 16/02/2022

Wildcard SSL Nedir? Neden Tercih Edilir?

Tarayıcı ile sunucu arasında ki verilerin güvenliğini sağlayan wildcard ssl 2018 yılından bu yana dünya çapında kullanılması için önerilmektedir. Güvenlik amacı ile yaratılan bu sertifika ile sanal suçların önlenmesinde önemli gelişmeler kaydedilmişt..

Devamını Oku 07/02/2022

Uçtan Uca Şifreleme Nedir? Ne Kadar Güvenlidir?

İnternetin hayatımızın her alanında var olmaya başlaması ile birlikte öne çıkan önemli konulardan birisi de güvenlik önlemleri oldu. Yapılan her işlemde güvenliğe önem verilmesinin haklı birçok sebebi bulunuyor. Çünkü internetin her alanında kötü niy..

Devamını Oku 30/01/2022

AJAX Nedir ve Nasıl Çalışır?

İlk olarak 2005 senesinde Jesse James Garrett tarafından geliştirilen ajax Asynchronous JavaScript ve XML kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir. Dil ya da kütüphane olmayan Ajax ile kod yazılmamaktadır. Ancak JavaScript ve XML dilleri il..

Devamını Oku 24/01/2022
Yukarı