Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Birçok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

W3C Nedir, Standartları Nelerdir?

1994 yılında Massachusetts Teknoloji Endüstrisi MIT ve CERN bünyesinde kurulmuştur. MTE’nin kurucusu ise İngiliz kökenli mühendis ve bilgisayar bilimleri olan Timothy John Berners Lee olmaktadır. Timothy John Berners Lee HTML işaret dilini geliştiren..

Devamını Oku 20/11/2022

Landing Page Neden Önemli?

Dünya üzerindeki her marka hedef kitlesi ile temas kurarak onların müşterileri olması için çaba harcar. Bu isteğin bir anda ve kendiliğinden gerçekleşmesi mümkün olmamakla birlikte hedef kitlenin müşteriye dönüştürülmesi zorlu bir süreç olduğu için b..

Devamını Oku 31/10/2022

Google Drive Nedir?

Hayatımızda önemli bir yeri olan Google bu mevkisini şüphesiz ki hayatımızı kolaylaştırmak için sunmuş olduğu ürünlere borçlu olmaktadır. Bu hizmetlerinden birisi de Google Drive olmaktadır. İlk olarak 2012 yılında hayatımıza giren Google Drive, o gü..

Devamını Oku 10/10/2022

Arduino Nedir ve Ne İşe Yarar?

Donanım ile ilgisi bulunan herkes Arduino projesi ve etkisini duymuştur ancak bu konuda bilgi sahibi olan ve neler yapılabileceğini bilen kişi sayısı az olmaktadır. Arduino Nedir?Elektronik projeleri oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir ..

Devamını Oku 17/09/2022

Robotik Kodlama Nedir ve Nasıl Öğrenilir?

Robotik kodlamayı günümüzde her yerde görmekteyiz. Günlük olarak kullandığımız elektronik aletleri düşündüğünüzde kodlamanın aslında hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini fark edebilirsiniz. Telefon, mikrodalga araçlar ve TV gibi araçl..

Devamını Oku 04/09/2022

PHP 8 İle Gelen Özellikler

3 Eylül’de test için duyurulan PHP 8 ile ilgili yenilikleri deneyebilir ve diğer testleri yapabilirsiniz. Bunun yanında eklenen yeni özelliklere hızlıca göz atmak isterseniz PHP'nin kendi web sitesi üzerinden de bakabilirsiniz. str_contains..

Devamını Oku 27/08/2022

Joomla Nedir ve Niçin Kullanılır?

Günümüz dünyası için internet vazgeçilmezlerden birisi olmaktadır. Bu sebeple de web sitelerinin önemi de her geçen gün artmaktadır ve Joomla daha fazla önem kazanmaktadır.Joomla Nedir?Content management system olarak açılan Joomla’nın Türkçe karşılı..

Devamını Oku 19/08/2022

API Nedir ve Ne İşe Yarar?

Eğer bir yazılımcı değilseniz muhtemelen API terimini hiç duymanız ancak bir şekilde internet ile bağlantılı bir uygulama kullanıyorsanız bunu API sayesinde gerçekleştirebildiğinizi bilmelisiniz. API konusuna hakim olunmasa bile hayatımızda olduğu iç..

Devamını Oku 11/08/2022

Ping Nedir ve Ping Nasıl Düşürülür?

Çevrimiçi oyun oynayanlar için önemli göstergelerden birisi olan Ping genellikle sadece internet sörfü ile ilgilenenler tarafından pek bilinmemektedir.Ping Nedir?Ping, temel olarak bağlantı tepki süresi olarak açıklanabilir. Başka bir bilgisayara sin..

Devamını Oku 29/07/2022

Sanal Pos Nedir?

Günümüzde alışverişlerin önemli bir kısmı internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan alışverişin ödemelerinin önemli bir kısmı da sanal poslar üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple de sanal pos internet alışverişi imkanı sunan tüm mar..

Devamını Oku 18/07/2022
Yukarı