Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Birçok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

Güvenli Bilgi Depolama

 İş hayatı olsun özel hayat olsun internet ve cihazların içerisinde herkesin artık binlerce önemli bilgisi mevcut.  Öyle ki özellikle kurumsal iş hayatında firmaların tasarladıkları proje taslakları, müşteri portföy bilgileri ve finansal bi..

Devamını Oku 04/08/2021

Freelancer İçin Web Tasarımı Neden Önemlidir?

 Çağımız teknoloji çağıdır ve teknoloji insan hayatının önemli bir kısmını kapsamaktadır. Hatta günümüzde birçok insan teknolojinin bize sağladığı yararlardan ekonomik fayda sağlamaktadır. İnternet tabanlı iş sahalarında daha da çok insana ulaşm..

Devamını Oku 30/07/2021

HTTP Ve HTTPS Nedir?

 Güvenli giriş katmanı denilen SSL, genellikle internet alışveriş sitelerinde karşılaşılan bir algoritmadır. SSL(Secure Socket Layer), kişisel güvenlik ve gizlilik sağlayabilme özelliğiyle network üzerinden yapılan bilgi transferini güvenli(şifr..

Devamını Oku 25/07/2021

phpMyAdmin Nedir?

 Birçok web sitesi ve uygulamaları bir veri tabanı aracılığıyla çalışmaktadır. Bilgi yönetimi bakımından önemli olan bu altyapı sistemleri sayesinde içerik sisteminizi kontrol altına alabilmeniz daha da kolaylaşır. Metinsel ve görsel içerik..

Devamını Oku 20/07/2021

Pagespeed Insights Nedir?

 Google ile oluşturulan ve gelişimi sağlanan genel itibariyle sayfaların ölçümlerini yapan web site araçlarına pagespeed insights adı verilmektedir. 2010 yıllarında tanıtılan bu web site aracı internet sitesi sahiplerinin kendi sayfalarının ölçü..

Devamını Oku 16/07/2021

İp Adresi Nedir?

 İp adresi internet çağının gelişi ile beraber en çok kullanılan terimlerden biridir. İnternet Protocol Adress'in kısaltması olan ip adresi adından da anlaşıldığı üzere internete bağlanma esnasında cihazın uyguladığı protokoller bütünü..

Devamını Oku 11/07/2021

Raid Türleri Nelerdir?

Depolama birimleri ve depolama birimlerinde yer alan, tutulan veriler özellikle şirketler ve serverlar için çok önemlidir. Dolayısı ile özellikle depolama biriminde yaşanan çeşitli teknik arızalar ve hatalardan kaynaklı veri kaybı çok sık karşılaşıla..

Devamını Oku 06/07/2021

Lorem Ipsum Neden Kullanılır?

 Lorem ipsum kavramı özellikle baskı işi ile ilgilenen ve web tasarımı yapan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır. 1500’lü yılların başlarında ortaya çıkan bu kavram bir matbaacının font model kitap oluşturmak amacı ile oluşturulmuştur. Zaman ..

Devamını Oku 01/07/2021

Wordpress Kurulum Ve Kullanımı

 Wordpress, herkesin kendi web sitesini kurabilmesine izin veren bir sistem olarak çalışmaktadır. Kapsamlı bir teknik donanım bilgisine ihtiyaç duymadan kurulabilecek içerik oluşturabilme sitesidir. Bünyesinde pek çok özellikler barındıran siste..

Devamını Oku 26/06/2021

SSD Nedir? SSD Ve HDD Arasındaki Farklar Nelerdir?

 Teknolojinin gelişimiyle birlikte elektronik ve dijital ürünlerin vazgeçilmez bir hale gelmesi sonrasında bu ürünlerin boyutlarının küçülerek elde taşınabilen kompakt ve kolay taşınabilir hale gelmiştir. Geçmişte bir oda büyüklüğünde olan bilgi..

Devamını Oku 20/06/2021
Yukarı