Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Bir çok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

Bootstrap İle Web Tasarım

 Bootstrap twitter tarafından geliştirilmiş, açık kaynak kodlu araçlar bütünü ve önyüz çatısıdır. Bu yüzden css-html veya js olarak karşınıza çıkan iş yükünün hafifletilmesi için bütün web tarayıcılarına uyum sağlayan alt yapıya sahip olmakla bi..

Devamını Oku 20/04/2021

Web Siteniz SSL İle Güvende Mi?

 İnternetin gelişi sayısız yenilikler getirdi ve getirmeye devam ediyor. İşletmeler, kişiler ve markalar tanıtımlarını yapabilmek, işlerini yükseltebilmek için mutlaka bir web sitesi kuruyor. Ancak web siteleri şirketlerin evi gibidir. Bu durumd..

Devamını Oku 16/04/2021

E-Ticaret Nedir?

 İnternet ortamının belli bir siteme dayalı olarak gerçek olan ürünleri veya sanaldaki ürünleri satması ve bunun karşılığında para kazanması işlemine e-ticaret adı verilir. Genel olarak tanımlamak gerekirse e ticaret elektronik alanda gerçekleşt..

Devamını Oku 12/04/2021

Sunucu Barındırma Hizmeti

 Özel sektöre ait sunucuları ve ağ ekipmanlarını üçüncü taraf bir veri merkezinde barındırma hizmetidir. Bu iki terim, birbirlerinin karşılıklı iki dilde ifade edilmesidir. Sunucuların bir odada veya bir kuruluşun kendi iş altyapısının bir ..

Devamını Oku 08/04/2021

Web Yazılım, Hata Kodları Ve Hatalı Yazılım

 Web Yazılımı Ve Tasarımı Nedir? Bir alacağı hataları en aza indirgemek açısından oldukça önem arz etmektedir. Web yazılımı ve tasarımı kişisel bir web sitesi olarak yapılabileceği gibi kurumsal bir şirket için de hazırlanabilir. &nbs..

Devamını Oku 04/04/2021

Brute Force Saldırısı Nedir?

 E-ticaret sitelerinde yada küçük işletmelerin web sitelerinde bulunan kullanıcı girişleri yaygınlaşmıştır. Bu yöntemde kullanıcı bilgilerini sisteme girmesi gerekmektedir. Paylaşılan bütün verilerde kredi kartı bilgilerinden eposta bilgilerine ..

Devamını Oku 31/03/2021

Firewall Nedir?

 İnternete bağlı olan her cihaz virüs gibi zararlı yazılımlar ve siber korsanlar tarafından tehdit altındadır. Kullanıcıların bu tehdit ve saldırılardan korunmasının belirli yolları vardır. Bu korunma yollarının başında  ve antivi..

Devamını Oku 27/03/2021

Marka Tescilinin Önemi

 Marka tescili, markasının kullanımında tekel olan sahibine, sahibi tarafından geliştirilen ürün ve hizmetleri satmak, pazarlamak veya bunlarla ilgili iletişim kurmak için haklar sunar. Markanın Özel Kulla..

Devamını Oku 22/03/2021

Responsive Web Tasarım Hizmeti

 Responsive web tasarım hizmeti 2010 senesinin başlarında ortaya çıkmış olup uyumlu web site anlamına gelmektedir. Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de çok popüler bir tasarım hizmeti olan responsive ile harika nitelikte tasarımdan geçmiş web site..

Devamını Oku 19/03/2021

Proxy Nedir?

 Proxy en basit tanımıyla kullanıcının internette gizliliğini sağlamaya çalışan ve internet üzerinden gelebilecek zararlardan kullanıcıyı korumaya çalışan bir araçtır. Proxy, internette gizliliği maksimum seviyeye çıkararak kullanıcıyı kimlik hı..

Devamını Oku 15/03/2021
Yukarı