Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Bir çok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

Php Nedir Ve Avantajları Nelerdir?

 Web siteleri ve uygulamalarını geliştirilen bir çeşit programlama diline php denir. Bu programlama dili daha önceden Personel Home Page sayfasıdır. Şimdiki zamanda ise Hypertex Preprocessor olarak kullanılmaktadır. Kanada'da yaşayan Larsmu..

Devamını Oku 24/01/2021

CDN Nedir Ve Katkıları Nelerdir?

 İngilizcesi içerik dağıtım ağları anlamına gelen bu terim, veri dağıtımından sorumlu olan internetin görünen ara yüzüdür denilebilir. İçerikte Nedir? Gündelik ve teknolojik yaşamda aktif internet kullanıcıları açısından her şahıs aslı..

Devamını Oku 21/01/2021
Seo Seo Geliştirme Yolları

Seo Geliştirme Yolları

 Seo, bir diğer adıyla , internet sitenizin trafiğini artırmanız için çok önemlidir. Bazı teknikleri dikkatli ve yerinde kullanarak arama motoru sıralamanızı geliştirebilirsiniz. Bu sayede arama motorları üzerinden sorgulamalar yapıldı..

Devamını Oku 18/01/2021

Subdomain Nedir?

 Bir web sitesi ziyaret edilmek istendiğinde, arama çubuğundaki URL'nin sitedeki konumuna veya belirli bir noktada hangi web sayfasında bulunulduğuna bağlı kalarak, biraz değiştiğini fark edebilirsiniz. Örneğin sitemiz üzerindeki hizme..

Devamını Oku 15/01/2021

VDS Ve VPS Nedir?

 Bazı internet kullanıcılarının konusunda terimleri bilmiyor olması düzgün karar vermelerini zorlaştırmaktadır. Bu sebeple sanal sunucu türlerinin farklarının ve ne olduklarının bilincini yaşatıp daha kolay karar verilmesi için bu yazımızı kale..

Devamını Oku 12/01/2021

MVC Nedir?

 MVC, bir mimari desendir. Yani, Microsoft’a özgü bir durum değildir. MVC mimari deseni,  aslına bakarsanız üç bileşenden oluşur. Bu bileşenler, model, view, controller olmaktadır. Şöyle ki bu bileşenler tamamen ara yüz ile alakalı bileşenl..

Devamını Oku 09/01/2021

Server Nedir?

 Çağ teknoloji çağı ve teknolojiye ayak uydurmak gerekmektedir. Bilgisayar ve sistemleri ise bu teknolojilerin en önemli parçasıdır. Bunun içinde bazı sistemler hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Server sunucu olarak adlandırılır. Bilgisayar..

Devamını Oku 06/01/2021

CloudLinux Nedir?

 CloudLinux; daha çok birden fazla kullanıcı hesabının  bulunduğu sunucularda performans ve kaynak yönetimini sağlamak amaçlı bir işletim sistemidir. CentOS, OS gibi işletim sistemleri üzerine basitçe uygulanabilen cloudlinux 2009..

Devamını Oku 03/01/2021
Seo SEO Uzmanı Nedir?

SEO Uzmanı Nedir?

 Günümüzde teknoloji çok hızlı ilerlemektedir ve artık internet hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Pek çok hizmete, ürüne veya bilgiye erişim internet siteleri üzerinden olmaktadır. Ama bu erişimlerin düzgün olabilmesi için bu sistemlerin..

Devamını Oku 31/12/2020

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

 İnternet kullanımının her geçen gün artması bu platform üzerinden kişisel verilerin kaydedilmesi ile verilen hizmetlerin artması nedeniyle bireyleri korumak amacıyla kişisel verileri koruma kurumu adı altında bir kurum kurulmuştur. Kurumun amac..

Devamını Oku 28/12/2020
Yukarı