Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Birçok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

Localhost Nedir? Nasıl Çalışır ve Nasıl Kullanılır?

Birçok kişi tarafından bilinmemesine rağmen web siteleri çevrimdışı özelleştirilebilmektedir. Bunun yanında ağ hızlarını kontrol etmek ve erişim engeli için de kullanılabilen localhost ile ayrıntıya bilgiye bu içerikten ulaşabilirsiniz.Localhost Nedi..

Devamını Oku 16/02/2022

Wildcard SSL Nedir? Neden Tercih Edilir?

Tarayıcı ile sunucu arasında ki verilerin güvenliğini sağlayan wildcard ssl 2018 yılından bu yana dünya çapında kullanılması için önerilmektedir. Güvenlik amacı ile yaratılan bu sertifika ile sanal suçların önlenmesinde önemli gelişmeler kaydedilmişt..

Devamını Oku 07/02/2022

Uçtan Uca Şifreleme Nedir? Ne Kadar Güvenlidir?

İnternetin hayatımızın her alanında var olmaya başlaması ile birlikte öne çıkan önemli konulardan birisi de güvenlik önlemleri oldu. Yapılan her işlemde güvenliğe önem verilmesinin haklı birçok sebebi bulunuyor. Çünkü internetin her alanında kötü niy..

Devamını Oku 30/01/2022

AJAX Nedir ve Nasıl Çalışır?

İlk olarak 2005 senesinde Jesse James Garrett tarafından geliştirilen ajax Asynchronous JavaScript ve XML kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir. Dil ya da kütüphane olmayan Ajax ile kod yazılmamaktadır. Ancak JavaScript ve XML dilleri il..

Devamını Oku 24/01/2022

Windows Hosting Nedir?

Hosting için işletim sistemi konusunda karar verme aşamasında olan kişilerin karşısına çıkacak seçeneklerden birisi de Windows'un sunmuş olduğu hosting hizmeti olmaktadır. Söz konusu hosting planı seçmek olduğunda kesinlikle üzerinde düşünülmesi..

Devamını Oku 17/01/2022

Uptime Nedir ve Uptime Oranı Nasıl Hesaplanır?

Hosting firmalarının web sitelerinde ya da reklamlarında sıklıkla karşılaştığımız uptime teriminin ne olduğunu merak eden ve bu oranın nasıl hesaplandığı ile ilgili bilgi edinmek isteyen kişiler için rehber niteliğindeki bu yazımızı hazırladık.Uptime..

Devamını Oku 10/01/2022

Opencart Nedir ve Ne İşe Yarar?

E-ticaret siteleri farklı içerik yönetim sistemleri ile desteklenmektedir. Her bir e-ticaret sitesinin farklı ihtiyaçlarına farklı çözüm önerileri sağlayan CMS’ler sebebiyle kendi e-ticaret siteniz için en uygun içerik yönetim sistemini belirlemeniz ..

Devamını Oku 03/01/2022

Paylaşımlı Hosting Nedir ve Neden Kullanılır?

 İnternet dünyasında var olan her web sitesinin görüntülenebilmesi için bir sunucuda barındırılması gerekmektedir. Bu sayede web sitesine ait olan veriler bir yerde depolanabilir ve gerektiğinde kullanıcıların cihazlarına bu verilerin gönderilme..

Devamını Oku 28/12/2021

GitHub Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 İnternette bulunan, bir web sitesi işleten veya sadece wordpress gibi bir içerik yönetim sistemi kullanan neredeyse herkes GitHub terimine rastlamıştır. Bunun nedeni büyük olasılıkla GitHub'da birçok Snippet, eklenti ve komut dosyasın..

Devamını Oku 21/12/2021

VPN Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 Bir Virtual Private Network veya kısaca VPN ile dışarıdayken özel veya yerel ağınıza erişebilirsiniz. Bu hem özel hem de profesyonel olarak çok yararlı olabilir. Bunu yapmak için, ağ yönlendiricisi ile iletişim kuran ve ağa erişmek istediğiniz ..

Devamını Oku 14/12/2021
Yukarı