Crenw Blog

Arama Motoru Optimizasyonu İçin Doğru Domain Adresi

 Temel anlamda domain adresi sitelerinizin erişiminde kullanılan, URL çubuğuna yazılan ip adreslerinin kelimeler kullanılarak ifade edilmiş halidir. Kullandığınız domain adresleri, arama motoru optimizasyonu (SEO) aktifliğinde önemli bir fa..

10/05/2021

Domain Whois Bilgisi Nedir?

 İnternette bir web sitesi kurulumu için kullanılacak olan alan adı veya diğer adıyla domain, bir kişi tarafından satın alındığında, bu alışverişi yapan kişinin sunduğu bilgiler bir sisteme kaydedilir. Satın alınan alan adlarının yani kayd..

02/05/2021

DNS Ve Nameserver Nedir?

 Nameserver, bir kişi bir web sitesine her eriştiğinde devreye girer. Ancak çoğu kişi gerçekte ne olduklarını çok az anlar. Bu kavramı anlamak için, bir web sitesi ziyaret edildiğinde, ne olacağını düşünmek ve irdelemek yerinde olacaktır. M..

19/02/2021

Subdomain Nedir?

 Bir web sitesi ziyaret edilmek istendiğinde, arama çubuğundaki URL'nin sitedeki konumuna veya belirli bir noktada hangi web sayfasında bulunulduğuna bağlı kalarak, biraz değiştiğini fark edebilirsiniz. Örneğin sitemiz üzerindeki hizme..

15/01/2021

Domain Nedir, Türleri Nelerdir?

 Domain, bir internet sitesinin, internetteki adı ve adresidir. İnternet siteleri normalde IP protokolü üzerine çalışırlar. Yani, bir internet sitesinin adresi aslında sayılardan oluşan bir adrestir. Örneğin 123.456.78.90 gibi bir adrese sahipti..

13/12/2020

Backorder Hakkında Merak Edilenler

Günümüzde internet önemli bir mecra haline gelmiştir. Aklımıza gelen veya gelmeyen birçok işimizi internet üzerinden hallediyoruz. İnternetin bu kadar yaygınlaşması ve her alana el uzatması konusunu ele alırsak internette yeni yeni çalışma alanlar..

12/11/2020

Domain Değerinin Önemi

 Her kullanıcı, web sitesi veya farklı çalışmaları için bir alan adını kullanmak ister. Çoğu zaman istediğiniz alan adının başka bir kullanıcı tarafından alınmış olması durumu ortaya çıkmaktadır. Ya da bazı zamanlarda diğer kullanıcılar alan ..

07/11/2020

Ucuz Alan Adı

 Internet siteleri üzerinden pek çok işlem yapılabilir. Bu imkanları kullanabilmek ve amacınıza yönelik verim elde edebilmek için almalısınız. Durum böyle olunca da insanlar doğal olarak bazı arayışlara girebiliyor. Bunlardan birisi de hizm..

20/10/2020
Yukarı