Crenw Blog

Gzip Sıkıştırması Nedir?

Her geçen gün internet hızının yükselmesine rağmen bant genişliğinin aynı oranda genişlememesi internet kullanıcıları için çeşitli problemlere sebep olmaktadır. Bu nokta da internet siteleri dosya sıkıştırma programları ile daha verimli hale get..

25/01/2023

Pagespeed Insights Nedir?

 Google ile oluşturulan ve gelişimi sağlanan genel itibariyle sayfaların ölçümlerini yapan web site araçlarına pagespeed insights adı verilmektedir. 2010 yıllarında tanıtılan bu web site aracı internet sitesi sahiplerinin kendi sayfalarının ölçü..

16/07/2021

Hız Optimizasyonları Nasıl Olmalıdır?

 Kullanıcı deneyimi ve site açılış hızı açısından büyük önem taşır. Arama çubuğunda gözüken birçok sayfaya tıklayarak sonuç alamamak kullanıcı deneyimi yani UX açısından olumsuz bir durum yaratabilir. E-ticaret sektörü ile ilgili evrensel bir i..

10/06/2021

CDN Nedir ve Katkıları Nelerdir?

 İngilizcesi içerik dağıtım ağları anlamına gelen bu terim, veri dağıtımından sorumlu olan internetin görünen ara yüzüdür denilebilir. İçerikte Nedir? Gündelik ve teknolojik yaşamda aktif internet kullanıcıları açısından her şahıs aslı..

21/01/2021

Siteleri Hızlandırmak İçin Dosya Sıkıştırmanın Önemi

 Bazı dosyaları sıkıştırıldığında siteler daha da hızlandır. Örneğin görseller resimler, css ve js dosyaları da buna örnek olarak verilebilir.  Bu işlemlerin yapılması sonucunda sitenizin en yüksek seviyede hızlanması beklenmez. Fakat ..

15/12/2020

Amp (Hızlandırılmış Mobil Sayfa) Nedir?

 Son zamanlarda telefonların yavaş yavaş bilgisayarların yerini almasıyla sıkça duymaya başladığımız AMP yani Accelerated Mobil Pages, Türkçe karşılığı hızlandırılmış mobil sayfa internet devi Google tarafından geliştirilmiş mobil sayfaların d..

22/11/2020

Cache Sisteminin Yararları Nedir?

 Css en önemli özelliği; Web sitesinin sayfalarına dilerseniz parça parça veya bir bütün olarak müdahale etme yeteneği olarak kendini ifade eder. Bununla birlikte, çok temel bir işlevdir; CSS kodlarınızı farklı bir dosyada barındırıyorsa..

03/11/2020

WebSite Optimizasyon Ve Hızlandırma

 Web sitesi optimizasyonu, bir web sitesinin iş hedeflerine ulaşma yeteneğini geliştirmek için kontrollü deneyler kullanma sürecidir. Web sitesinin performansını artırmak için web sitesi sahibinin web sitesi sayfasını iyileştirebilir. Bazı de..

16/10/2020
Yukarı