Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Bir çok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

CDN Nedir Ve Katkıları Nelerdir?

 İngilizcesi içerik dağıtım ağları anlamına gelen bu terim, veri dağıtımından sorumlu olan internetin görünen ara yüzüdür denilebilir. İçerikte Nedir? Gündelik ve teknolojik yaşamda aktif internet kullanıcıları açısından her şahıs aslı..

Devamını Oku 21/01/2021

Siteleri Hızlandırmak İçin Dosya Sıkıştırmanın Önemi

 Bazı dosyaları sıkıştırıldığında siteler daha da hızlandır. Örneğin görseller resimler, css ve js dosyaları da buna örnek olarak verilebilir.  Bu işlemlerin yapılması sonucunda sitenizin en yüksek seviyede hızlanması beklenmez. Fakat ..

Devamını Oku 15/12/2020

Amp (Hızlandırılmış Mobil Sayfa) Nedir?

 Son zamanlarda telefonların yavaş yavaş bilgisayarların yerini almasıyla sıkça duymaya başladığımız AMP yani Accelerated Mobil Pages, Türkçe karşılığı hızlandırılmış mobil sayfa internet devi Google tarafından geliştirilmiş mobil sayfaların d..

Devamını Oku 22/11/2020

Cache Sisteminin Yararları Nedir?

 Css en önemli özelliği; Web sitesinin sayfalarına dilerseniz parça parça veya bir bütün olarak müdahale etme yeteneği olarak kendini ifade eder. Bununla birlikte, çok temel bir işlevdir; CSS kodlarınızı farklı bir dosyada barındırıyorsa..

Devamını Oku 03/11/2020

WebSite Optimizasyon Ve Hızlandırma

 Web sitesi optimizasyonu, bir web sitesinin iş hedeflerine ulaşma yeteneğini geliştirmek için kontrollü deneyler kullanma sürecidir. Web sitesinin performansını artırmak için web sitesi sahibinin web sitesi sayfasını iyileştirebilir. Bazı de..

Devamını Oku 16/10/2020
Yukarı