Crenw Blog

GIF Nedir ve Eğlenceli GIF’ler Nasıl Oluşturulur?

Graphics Interchange Format kavramının baş harflerinden oluşan GIF, dosyalama biçimlerinden birisi olmaktadır. Steve Wilhite tarafından yönetilen bir forum sisteminin sağlayıcısı olan CompuServe ekibi tarafından 15 Haziran 1987 tarihinde geliştirilmi..

20/03/2023

Dropbox Nedir ve Ne İşe Yarar?

Hızla gelişen teknoloji insanların bilgisayarlara olan tutkusunu her geçen gün daha fazla artırmaktadır. Tüm işlemlerin hızlı ve pratik bir şekilde yapılması için birçok programın bulunması hayatın daha kolay olmasını sağlamaktadır. Bu programlardan ..

26/02/2023

Landing Page Neden Önemli?

Dünya üzerindeki her marka hedef kitlesi ile temas kurarak onların müşterileri olması için çaba harcar. Bu isteğin bir anda ve kendiliğinden gerçekleşmesi mümkün olmamakla birlikte hedef kitlenin müşteriye dönüştürülmesi zorlu bir süreç olduğu için b..

31/10/2022

Google Drive Nedir?

Hayatımızda önemli bir yeri olan Google bu mevkisini şüphesiz ki hayatımızı kolaylaştırmak için sunmuş olduğu ürünlere borçlu olmaktadır. Bu hizmetlerinden birisi de Google Drive olmaktadır. İlk olarak 2012 yılında hayatımıza giren Google Drive, o gü..

10/10/2022

Joomla Nedir ve Niçin Kullanılır?

Günümüz dünyası için internet vazgeçilmezlerden birisi olmaktadır. Bu sebeple de web sitelerinin önemi de her geçen gün artmaktadır ve Joomla daha fazla önem kazanmaktadır.Joomla Nedir?Content management system olarak açılan Joomla’nın Türkçe karşılı..

19/08/2022

Ping Nedir ve Ping Nasıl Düşürülür?

Çevrimiçi oyun oynayanlar için önemli göstergelerden birisi olan Ping genellikle sadece internet sörfü ile ilgilenenler tarafından pek bilinmemektedir.Ping Nedir?Ping, temel olarak bağlantı tepki süresi olarak açıklanabilir. Başka bir bilgisayara sin..

29/07/2022

Sanal Pos Nedir?

Günümüzde alışverişlerin önemli bir kısmı internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan alışverişin ödemelerinin önemli bir kısmı da sanal poslar üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple de sanal pos internet alışverişi imkanı sunan tüm mar..

18/07/2022

NFT Nedir? Ne İşe Yarar?

Dijital ortamda üretilen birçok eseri yakından ilgilendiren nft, son dönemlerin en çok ilgi çeken dijital verilerinden birisi olmaktadır. Klasik kripto paralardan çok daha farklı bir uygulaması bulunan NFT’ler 2015 yılından bu yana dijital eserlerin ..

12/06/2022

WooCommerce Nedir ve Niçin Kullanılır?

İlk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen WooCommerce normal web sitelerinin kolaylıkla e-ticaret sitesine dönüştürülmesini sağlamaktadır. Bu sebeple de tüm dünyada yaklaşık olarak 2,3 milyon e-ticaret sitesinde kullanılmaktadır. WooCommerce Nedi..

26/02/2022

Opencart Nedir ve Ne İşe Yarar?

E-ticaret siteleri farklı içerik yönetim sistemleri ile desteklenmektedir. Her bir e-ticaret sitesinin farklı ihtiyaçlarına farklı çözüm önerileri sağlayan CMS’ler sebebiyle kendi e-ticaret siteniz için en uygun içerik yönetim sistemini belirlemeniz ..

03/01/2022
Yukarı