Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Bir çok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

SQL Açığı Nedir?

 Bir çok insan ticaret yapmak için artık interneti bir aracı olarak kullanmaktadır. Virüsün de yayıldığı günümüzde evden internet üzerinden çalışmak daha güvenli hale geldi. Ticaret yapan kesim ise bu işi siteler açarak üzerinden sanal ağda sür..

Devamını Oku 21/12/2020

Ssl Nedir?

 SSL' in Türkçe karşılığı "Güvenli Giriş Katmanı" olarak bilinir. Bu sertifika sitenize giren kullanıcıların bilgilerini korumak için kullanılan bir sertifikadır. Bu şekilde sitenizdeki insanların bilgileri güvende tutulur. Artık SSL ser..

Devamını Oku 20/11/2020

DDoS, İnternet Güvenliğinin Korkulu Rüyası

 Hepimiz her gün interneti kullanıyoruz. İster sosyal medyada dolaşmak için olsun ister işimiz gereği olsun sürekli internet ile iç içe yaşıyoruz. Peki biz dijital dünya ile etkileşimde iken gerçekten güvende miyiz? Yoksa kendimizi tamamen kö..

Devamını Oku 17/11/2020

Spam Nedir Ve Nasıl Korunur?

 Spam kelimesinin anlamı "istenmeyen" olarak açıklanabilir. Esas olarak istenmeyen e-postaya atıfta bulunmak için kullanılan terim, aslında yorumlardan spam'e ve bilgi dünyasındaki hesaplara kadar geniş bir konu yelpazesine girebilir. G..

Devamını Oku 26/10/2020

Web Sitesi Güvenliği Ve Saldırı Engelleme

 Günümüzün en büyük gerekliliklerinden birisi de web siteleridir. Artık küçük ve ya büyük her işletme bir web sitesi kullanmaktadır. Sanal olarak da bilgisayar ortamında yer alabilmek için mutlaka bir web sitesine sahip olmanız gerekmektedir...

Devamını Oku 18/10/2020
Yukarı