İş hayatı olsun özel hayat olsun internet ve cihazların içerisinde herkesin artık binlerce önemli bilgisi mevcut.  Öyle ki özellikle kurumsal iş hayatında firmaların tasarladıkları proje taslakları, müşteri portföy bilgileri ve finansal bilgiler şirketlerin sürekli ulaştıkları çok önemli bilgilerdir.

 Bir an düşünelim bilgilerin kaybolduğunu! Bu tarz önemli verilerin kaybolması geri dönülmez bir son oluşturacağı için yedekleme çok önemlidir. Dijital çağda veri kaybı oldukça kolay yapılabilmektedir. Bu yüzden e-ticaret siteniz, kurumsal siteniz veya sizin için önemli bir projeniz mevcutsa alanında uzmanlığı kanıtlanmış Crenw gibi yüksek güvenlikli yedekleme hizmeti sunan yerlerle çalışmanız gerekecektir. Şirket ya da bireysel web sayfalarında hosting ve alan adı tanımlanması site içeriğinin güvenliği ve depolaması açısından oldukça önem taşır.


 Yedekleme Nasıl Yapılır?

 Günlük hayatımızın içerisinde kullandığımız cep telefonu, laptop, masaüstü bilgisayar gibi cihazlar elbette bilgileri güvenlik için yedek almaktadır. Crenw web siteniz için bilgilerinizin güvenli adres içerisinde depolama konusunda öncelikle danışmanlık sunar sonrasında talepler doğrultusunda güvenli bir depolama alanı oluşturur. Yedekleme yöntemlerinden tam yedekleme ve kısmi yedekleme en çok kullanılan türler arasındadır. Tam yedekleme türünü genellikle kurumsal firmalar kullanmaktadır. Tam yedeklemede tüm bilgiler eksiksiz yedeklenir. Kısmi yedekleme ise en son girilen bilgiler yedeklenir.


 Hosting Ve Güvenlik

 LiteSpeed ve CloudLinux gibi önemli eklentilerle güçlendirilmiş, web hosting hizmeti ile güvenliği en yüksek seviyedeki serverler ile bilgi depolama ve güvenliği sağlanır. Hosting belirlenirken talep eden kişi veya kurumlar ile mutlaka görüşmeler sağlanır ve ihtiyaç önceliği belirlenir. Talepler, yazılım uzmanları ile birlikte bir projede belirlenir. Bu projenin en önemli amacı yüksek kapasite yedekleme ve bu yedeklerin güvenle saklanması olmalıdır.  Verilerin ve bilgilerin daha fazla alan içerisinde depolanması için kapasite optimizasyonu yapılmalıdır. Bu sayede yüksek saklama alanı sağlanır.


 Avantajları Nelerdir?

 Son yıllarda bulut teknolojisi günlük hayata girdiğinden bu yana özellikle yedekleme ve güvenliğin sağlanması oldukça kolay hale gelmiştir. Bulut teknolojisini kullanarak doğru yedekleme deposu oluşturulmakta ve hatta geçmiş yılların verilerine rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Crenw olarak kendi bünyemizde müşterilerimize ücretsiz yedekleme hizmetini sunarak kapasitesi geniş depolama alanlarını güvenli şekilde oluşturmaktayız. Bu esnada firmalar için genel kontrol, kod düzenlemesi, barındırma ve koruma ayalarını gerçekleştirerek güvenlik seviyesini de optimuma çıkarmaktayız.