Çağımız teknoloji çağıdır ve teknoloji insan hayatının önemli bir kısmını kapsamaktadır. Hatta günümüzde birçok insan teknolojinin bize sağladığı yararlardan ekonomik fayda sağlamaktadır. İnternet tabanlı iş sahalarında daha da çok insana ulaşmak ve satış yelpazesini genişletmek için firmalar, bireyler internet tabanlı web sitelere ihtiyaç duyarlar. Web sitelerin tasarımı ulaşılmak istenen amaca uygun olmalı, siteye giren insanlar için kullanışlı ve ilgi çekici olmalıdır. Yani müşteri tarafından hazırlanması istenen sitenin web tasarım yapan firmanın hem üreticiye hem de site kullanıcısına uygun olması gerekmektedir. Başta Crenw olmak üzere birçok farklı web site yapımı seçeneği vardır.

 Web site tasarımı blogu bulunan insanlar içinde oldukça önemlidir. Çünkü insanlar kendi kişisel blogları üzerinden pek çok amaç ile ilgili paylaşım yapabilir ve bu paylaşımları bir iş sahasına dönüştürebilirler. Bu yüzden bloggerlar iyi bir web site tasarımı alt yapısına sahip olmak isterler. Web sitenin tasarımının iyi olması blog sayfasının daha çok ziyaretçi çekmesine sebep olacaktır.


 Freelancer Ne İş Yapar?

 Yurtdışında iş yaparak dolar kazanmanın yollarından bir tanesi de bilindiği gibi freelance iştir. Bu işin yani freelancer tanımı aslında Türkiye'de ve Türkçe de serbest çalışan olarak bilinir. Freelancer bir şirkete bağlı olmayan yani tam zamanlı olarak bir şirkette çalışmayan, kendi işini yapan, proje bazlı işlere dahil olan ve ya bir yıllık iki yıllık projelere dahil olan ama bu hizmeti için şirketlere fatura kesen, hizmet veren, vergi yükümlülüklerini kendi yerine getiren serbest çalışan anlamına gelmektedir.

 Bugün çok geniş bir yelpaze de herkes freelance bir iş yapabilir ve serbest çalışan olabilir. Bilindiği gibi Türkiye'de genellikle doktorlar ayrı bir klinik açarak hastalarına orada bakabilirler. Aslında bu da bir freelancer örneğidir. Buna avukatların ayrı hukuk bürosu açmalarını da örnek gösterebiliriz. Özellikle geçerli bir yeteneğiniz var ise işi serbest olarak yapabilirsiniz.


 Kimler Freelancer Olarak İş Yapabilir?

 Hangi özelliklere ya da yeteneklere sahip insanların freelance iş yapabileceği sorusu sıkça sorulmaktadır. Serbest iş yapabilecek kişilerden bazıları mühendisler, tasarımcılar, hukukçular, yaratıcı işler ile uğraşanlara kadar çok geniş bir yelpazede, bir yeteneği olan insanlar freelance iş yapabilirler. Bugüne kadar freelancer olmak sadece web tasarımcılar, mobil uygulama geliştiren insanların ya da yazılımcıların işi gibi görünse de ancak bugün Amerika Birleşik Devletlerinde iş gücünün neredeyse yarısı hatta yarısından da fazlası freelance iş yapmaktadır.