Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Bir çok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

E-Ticaret Nedir?

 İnternet ortamının belli bir siteme dayalı olarak gerçek olan ürünleri veya sanaldaki ürünleri satması ve bunun karşılığında para kazanması işlemine e-ticaret adı verilir. Genel olarak tanımlamak gerekirse e ticaret elektronik alanda gerçekleşt..

Devamını Oku 12/04/2021

Sunucu Barındırma Hizmeti

 Özel sektöre ait sunucuları ve ağ ekipmanlarını üçüncü taraf bir veri merkezinde barındırma hizmetidir. Bu iki terim, birbirlerinin karşılıklı iki dilde ifade edilmesidir. Sunucuların bir odada veya bir kuruluşun kendi iş altyapısının bir ..

Devamını Oku 08/04/2021

Marka Tescilinin Önemi

 Marka tescili, markasının kullanımında tekel olan sahibine, sahibi tarafından geliştirilen ürün ve hizmetleri satmak, pazarlamak veya bunlarla ilgili iletişim kurmak için haklar sunar. Markanın Özel Kulla..

Devamını Oku 22/03/2021

Proxy Nedir?

 Proxy en basit tanımıyla kullanıcının internette gizliliğini sağlamaya çalışan ve internet üzerinden gelebilecek zararlardan kullanıcıyı korumaya çalışan bir araçtır. Proxy, internette gizliliği maksimum seviyeye çıkararak kullanıcıyı kimlik hı..

Devamını Oku 15/03/2021

Fiber İnternet Dünyası

 Günümüzde optik sanayi, endüstriyel, tıbbi, yayıncılık, iletişim ve askeri uygulamalar dahil olmak üzere bir dizi farklı endüstride kullanılmaktadır. Çoğu insan bu ibareleri duyunca, birçok internet servis sağlayıcısının sunmuş olduğu internet ..

Devamını Oku 02/03/2021

Arama Motoru Nedir?

 Günlük yaşamda aklına bir soru takılan ya da bir konu hakkındaki bazı şeyleri merak edenlerin başvurduğu ilk yol herhangi bir araçla arama motoruna erişim yolunu kullanmaktır. Bu durum artık o kadar klişeleşmiştir ki bilen birine sormaktansa in..

Devamını Oku 22/02/2021

Sunucu Sanallaştırma Nedir Ve Yöntemleri Nelerdir?

 Sunucu sanallaştırma İngilizce adıyla Server Virtualization olarak bilinmektedir. Sunucu sanallaştırmanın genel manada tanımı, çok fazla sayıda fiziksel sunucuların sanallaştırma işlemine tabi olarak minimum derecede az fiziksel sunucu ile çalı..

Devamını Oku 09/02/2021

Web Push Bildirimi Nedir?

 Web push bildirimleri, bir kullanıcıya masaüstü web ve mobil web üzerinden gönderilebilen bildirimlerdir. Bunlar, işletim sistemine bağlı olarak bir masaüstü ekranının sağ üst veya alt köşesinde kayan veya bir mobil cihazda uygulamalardan ..

Devamını Oku 27/01/2021

VDS Ve VPS Nedir?

 Bazı internet kullanıcılarının konusunda terimleri bilmiyor olması düzgün karar vermelerini zorlaştırmaktadır. Bu sebeple sanal sunucu türlerinin farklarının ve ne olduklarının bilincini yaşatıp daha kolay karar verilmesi için bu yazımızı kale..

Devamını Oku 12/01/2021

Server Nedir?

 Çağ teknoloji çağı ve teknolojiye ayak uydurmak gerekmektedir. Bilgisayar ve sistemleri ise bu teknolojilerin en önemli parçasıdır. Bunun içinde bazı sistemler hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Server sunucu olarak adlandırılır. Bilgisayar..

Devamını Oku 06/01/2021
Yukarı