Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Bir çok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz blogumuza hoş geldiniz.

CyberPanel Nedir?

 Kontrol paneli ile birçok teknik becerilere sahip olarak yoğunlaşan sunucuların basit ara yüzleri ile kolay bir şekilde evrilerek yönetilen bir süreçtir. Kontrol panelinde aynı özelliklere sahip olan ve uzun zaman piyasada popüler panel olan çö..

Devamını Oku 05/03/2021

Softaculous Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?

 Softaculous, Crenw sunucularında da bulunan cPanel ve DirectAdmin için otomatik bir yükleyicidir. Diğer otomatik yükleyicilerin aksine, softaculous eklentisi oldukça hızlıdır. Kullanışlı ve anlaşılır tasarımı ile tüm komut dosyalarını tek bir a..

Devamını Oku 15/02/2021

Webmail Nedir?

 Webmail, kişiler internete bağlandıklarında, herhangi bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilen bir e-posta altyapısıdır. Tüm bilinen e-postalar, takvim hizmetleri ve kişiler, e-posta servis sağlayıcısının çevrimiçi sunucularında barındırı..

Devamını Oku 31/01/2021

CloudLinux Nedir?

 CloudLinux; daha çok birden fazla kullanıcı hesabının  bulunduğu sunucularda performans ve kaynak yönetimini sağlamak amaçlı bir işletim sistemidir. CentOS, OS gibi işletim sistemleri üzerine basitçe uygulanabilen cloudlinux 2009..

Devamını Oku 03/01/2021

Plesk Nedir?

 Her web sitesinin, ziyaretçilerin siteye erişebilmesi için  ihtiyacı vardır. Ancak bir web sunucusuna doğrudan erişim, çok az web sitesi sahibinin sahip olduğu bir beceri düzeyi gerektirir. Peki, web sitesi sunucularıyla çalışma konusunda ..

Devamını Oku 18/12/2020

LiteSpeed Nedir?

 Litespeed, web yayın sunucuları için geliştirilmiş bir web sunucusu yazılımıdır. Bu yazılım apache'nin yerini alacak şekilde geliştirilmiştir. Şu anda en çok tercih edilen programlardan biridir. Nginx'deki lider konumunu yakında ka..

Devamını Oku 05/11/2020

WHM Nedir?

 Whm, "Web Host Manager" anlamına gelir ve "Web Ana Bilgisayar Yöneticisi" olarak kabul edilebilir. Tüm sunucu kontrollerini yönetebileceğiniz çoklu cPanel tabanlı kontrol panelleri ile sitelerinizi yönetmenizi sağlayan kapsamlı bir kontrol p..

Devamını Oku 01/11/2020

cPanel Nedir?

 Sistemin özelliklerini ve cPanel'in nasıl kullanılacağını açıklamak için "yönetim panelinin" ne olduğunu bilmeniz gerekir. Her web sitesinde barındırma, web sitenizi korumanın ana bileşenidir. Bazı şekillerde buna "web sitesinin kalbi" ..

Devamını Oku 30/10/2020

Reseller Hosting Hakkında Bilgiler

 İnternet dünyasındaki birçok terim gibi, reseller hosting de İngilizce "reseller" kelimesinin anlamı olan yeniden satış olarak dilimize çevrilmiştir. Ancak Türkçede kelimenin tam anlamını açıklığa kavuşturmamız gerekirse "bayi" kelimesini kul..

Devamını Oku 28/10/2020

Web Hosting Ve Reseller Hosting Nedir?

 Sunucu, kusursuz çalışan fiziksel bir bilgisayardır, bu nedenle sitenize göz atmak isteyen herkes tarafından her zaman görülebilir. Barındırma sağlayıcınız, sunucunun bakımı ve işletilmesinden, kötü niyetli saldırılardan korunmasından ve içe..

Devamını Oku 22/10/2020
Yukarı