Crenw Blog

Bilgi Edinmenin Kolay Yolu

Bir çok konuyla ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz bloğumuza hoş geldiniz.

LiteSpeed Nedir?

 Litespeed, web yayın sunucuları için geliştirilmiş bir web sunucusu yazılımıdır. Bu yazılım apache'nin yerini alacak şekilde geliştirilmiştir. Şu anda en çok tercih edilen programlardan biridir. Nginx'deki lide..

Devamını Oku 05/11/2020

WHM Nedir?

 Whm, "Web Host Manager" anlamına gelir ve "Web Ana Bilgisayar Yöneticisi" olarak kabul edilebilir. Tüm sunucu kontrollerini yönetebileceğiniz çoklu cPanel tabanlı kontrol panelleri ile sitelerinizi yönetmenizi sağ..

Devamını Oku 01/11/2020

cPanel Nedir?

 Sistemin özelliklerini ve cPanel'in nasıl kullanılacağını açıklamak için "yönetim panelinin" ne olduğunu bilmeniz gerekir. Her web sitesinde barındırma, web sitenizi korumanın ana bileşenidir. Bazı şekillerde buna "..

Devamını Oku 30/10/2020

Reseller Hosting Hakkında Bilgiler

 İnternet dünyasındaki birçok terim gibi, reseller hosting de İngilizce "reseller" kelimesinin anlamı olan yeniden satış olarak dilimize çevrilmiştir. Ancak Türkçede kelimenin tam anlamını açıklığa kavuşturmamız gerekirse ..

Devamını Oku 28/10/2020

Web Hosting Ve Reseller Hosting Nedir?

 Sunucu, kusursuz çalışan fiziksel bir bilgisayardır, bu nedenle sitenize göz atmak isteyen herkes tarafından her zaman görülebilir. Barındırma sağlayıcınız, sunucunun bakımı ve işletilmesinden, kötü niyetli saldırılardan..

Devamını Oku 22/10/2020
Yukarı