Crenw Blog

Freelancer İçin Web Tasarımı Neden Önemlidir?

 Çağımız teknoloji çağıdır ve teknoloji insan hayatının önemli bir kısmını kapsamaktadır. Hatta günümüzde birçok insan teknolojinin bize sağladığı yararlardan ekonomik fayda sağlamaktadır. İnternet tabanlı iş sahalarında daha da çok insana ulaşm..

30/07/2021

UX Ve UI Tasarım Nedir Ve Nasıl Yapılır?

 İnternet üzerinde milyonlarca hatta milyarlarca site vardır. Bunların ortak özellikleri vardır. Hepsinde butonlar, linkler, fontlar, ikonlar ve bir sürü şey bulmak mümkündür. İşte bütün bu özelliklerin hepsine ara yüz denir ve bütün b..

05/06/2021

ASP.NET Nedir Ve Neden Kullanılır?

 Aslında Asp konusu tamamen web gelişim teknolojisi ile ilgilidir. Bilinenin aksine asp.net bir programlama dili değildir, bir çatıdır. Microsoft tarafından geliştirilmiş olan asp.net bir gelişimi teknolojisidir. Dinamik web sayfaları, web uygu..

15/05/2021

Laravel Framework Nedir?

 Laravel bir çeşit framework'tür ve içerisinde ihtiyaç duyulan pek çok gelişmiş özelliği barındırmaktadır. Laravel framework diğer frameworklerden ayrılır çünkü kendisi çok sade bir framework'tür. Laravel framework ile çok temiz bir şe..

24/04/2021

Bootstrap İle Web Tasarım

 Bootstrap twitter tarafından geliştirilmiş, açık kaynak kodlu araçlar bütünü ve önyüz çatısıdır. Bu yüzden css-html veya js olarak karşınıza çıkan iş yükünün hafifletilmesi için bütün web tarayıcılarına uyum sağlayan alt yapıya sahip olmakla bi..

20/04/2021

Web Yazılım, Hata Kodları Ve Hatalı Yazılım

 Web Yazılımı Ve Tasarımı Nedir? Bir alacağı hataları en aza indirgemek açısından oldukça önem arz etmektedir. Web yazılımı ve tasarımı kişisel bir web sitesi olarak yapılabileceği gibi kurumsal bir şirket için de hazırlanabilir. &nbs..

04/04/2021

Responsive Web Tasarım Hizmeti

 Responsive web tasarım hizmeti 2010 senesinin başlarında ortaya çıkmış olup uyumlu web site anlamına gelmektedir. Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de çok popüler bir tasarım hizmeti olan responsive ile harika nitelikte tasarımdan geçmiş web site..

19/03/2021

Artıları Ve Eksileriyle One Page (Tek Sayfa Tasarım) Nedir?

 One page (tek sayfa) tüm bilgilere kullanıcının farklı sayfalara yönlendirilmeden tek bir sayfa içerisinde ulaşmasını sağlayan web sitesi tasarımlarının genel adıdır. Tek sayfa olarak oluşturulan web sayfalarında temel amaç akıcılığın sağlanmas..

08/03/2021

JavaScript Nedir Ve JavaScriptin Avantajları Nelerdir?

 Günümüz teknoloji çağında birçok yazılım dili geliştirilmiş durumdadır. Bu nedenle ticaret sektöründe rakiplerin birbirine karşı rekabetini hızlandıran internet dili oldukça etkin rol oynamaktadır. Her ticari kuruluşun bir yazılımcıya muhakkak ..

26/02/2021

Veritabanı Nedir?

 Bir web veritabanı esasen verileri bir masaüstünde veya ekli deposunda depolanan bir veritabanı yerine yerel bir ağdan veya internetten erişilebilen bir depolama sistemidir. Hem profesyonel hem de kişisel..

12/02/2021
Yukarı