Crenw Blog

AJAX Nedir ve Nasıl Çalışır?

İlk olarak 2005 senesinde Jesse James Garrett tarafından geliştirilen ajax Asynchronous JavaScript ve XML kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir. Dil ya da kütüphane olmayan Ajax ile kod yazılmamaktadır. Ancak JavaScript ve XML dilleri il..

24/01/2022

JSON Nedir?

 JSON, insan tarafından okunabilir metin biçiminde verilerin yapılandırılmış kodlanması için basit bir standart sağlar. Bu, otomatikleştirilmiş ileri işleme için avantajlar sunar, ancak aynı zamanda manuel inceleme ve revizyon için daha erişileb..

11/11/2021

Web Yazılımları Ve Node.js Nedir?

 HTML işaretleme dili web sitelerin ana yapısını oluşturmaktadır. Web yazılımları ise HTML diline bazı özellikler kazandırmak amacıyla kullanılmaktadır. Web yazılımları kullanan web siteleri, kişilerin site düzenlemelerine gerek kalmad..

01/10/2021

Java Nedir ve Neler Yapılabilir?

 Günlük hayatta pek çok insan bilgisayar kullanmaktadır. Hatta bilgisayarlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bireyler bilgisayar kullanırken aslında yazılım programlarını kullanmaktadırlar. Bir bilgisayar sistemine ko..

15/09/2021

Jquery Hakkında Merak Edilenler

 Javascript, web sitelerinde yer alan html ile css tekniklerinde uygulanamayan bölümlerde yazılım sağlayıcılar tarafından kullanıcı olan kişilere iyi bir deneyim yaratmak amacıyla yardımcı dil olarak kullanılmaktadır.  John Resig ..

20/08/2021

Freelancer İçin Web Tasarımı Neden Önemlidir?

 Çağımız teknoloji çağıdır ve teknoloji insan hayatının önemli bir kısmını kapsamaktadır. Hatta günümüzde birçok insan teknolojinin bize sağladığı yararlardan ekonomik fayda sağlamaktadır. İnternet tabanlı iş sahalarında daha da çok insana ulaşm..

30/07/2021

UX Ve UI Tasarım Nedir Ve Nasıl Yapılır?

 İnternet üzerinde milyonlarca hatta milyarlarca site vardır. Bunların ortak özellikleri vardır. Hepsinde butonlar, linkler, fontlar, ikonlar ve bir sürü şey bulmak mümkündür. İşte bütün bu özelliklerin hepsine ara yüz denir ve bütün b..

05/06/2021

ASP.NET Nedir ve Neden Kullanılır?

 Aslında Asp konusu tamamen web gelişim teknolojisi ile ilgilidir. Bilinenin aksine asp.net bir programlama dili değildir, bir çatıdır. Microsoft tarafından geliştirilmiş olan asp.net bir gelişimi teknolojisidir. Dinamik web sayfaları, web uygu..

15/05/2021

Laravel Framework Nedir?

 Laravel bir çeşit framework'tür ve içerisinde ihtiyaç duyulan pek çok gelişmiş özelliği barındırmaktadır. Laravel framework diğer frameworklerden ayrılır çünkü kendisi çok sade bir framework'tür. Laravel framework ile çok temiz bir şe..

24/04/2021

Bootstrap İle Web Tasarım

 Bootstrap twitter tarafından geliştirilmiş, açık kaynak kodlu araçlar bütünü ve önyüz çatısıdır. Bu yüzden css-html veya js olarak karşınıza çıkan iş yükünün hafifletilmesi için bütün web tarayıcılarına uyum sağlayan alt yapıya sahip olmakla bi..

20/04/2021
Yukarı