Crenw Blog

Responsive Web Tasarım Hizmeti

 Responsive web tasarım hizmeti 2010 senesinin başlarında ortaya çıkmış olup uyumlu web site anlamına gelmektedir. Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de çok popüler bir tasarım hizmeti olan responsive ile harika nitelikte tasarımdan geçmiş web site..

19/03/2021

Artıları Ve Eksileriyle One Page (Tek Sayfa Tasarım) Nedir?

 One page (tek sayfa) tüm bilgilere kullanıcının farklı sayfalara yönlendirilmeden tek bir sayfa içerisinde ulaşmasını sağlayan web sitesi tasarımlarının genel adıdır. Tek sayfa olarak oluşturulan web sayfalarında temel amaç akıcılığın sağlanmas..

08/03/2021

JavaScript Nedir ve JavaScriptin Avantajları Nelerdir?

 Günümüz teknoloji çağında birçok yazılım dili geliştirilmiş durumdadır. Bu nedenle ticaret sektöründe rakiplerin birbirine karşı rekabetini hızlandıran internet dili oldukça etkin rol oynamaktadır. Her ticari kuruluşun bir yazılımcıya muhakkak ..

26/02/2021

Veritabanı Nedir?

 Bir web veritabanı esasen verileri bir masaüstünde veya ekli deposunda depolanan bir veritabanı yerine yerel bir ağdan veya internetten erişilebilen bir depolama sistemidir. Hem profesyonel hem de kişisel..

12/02/2021

Framework Nedir?

 Bilgisayar, bilgisayar programları, yazılımlar kullanıcılarına uçsuz bucaksız bir dünya sunmaktadır. Kullanıcılarında verimli çalışabilmesi için bazı konulara hâkim olması gerekir. Framework bu sistemlerden bir tanesidir. Kelime anlamı olarak ç..

06/02/2021

Php Nedir ve Avantajları Nelerdir?

 Web siteleri ve uygulamalarını geliştirilen bir çeşit programlama diline php denir. Bu programlama dili daha önceden Personel Home Page sayfasıdır. Şimdiki zamanda ise Hypertex Preprocessor olarak kullanılmaktadır. Kanada'da yaşayan Larsmu..

24/01/2021

MVC Nedir?

 MVC, bir mimari desendir. Yani, Microsoft’a özgü bir durum değildir. MVC mimari deseni,  aslına bakarsanız üç bileşenden oluşur. Bu bileşenler, model, view, controller olmaktadır. Şöyle ki bu bileşenler tamamen ara yüz ile alakalı bileşenl..

09/01/2021

CSS Nedir?

 CSS, "Stil" vurgulanmış Basamaklı Stil Sayfaları anlamına gelir. HTML bir web belgesini yapılandırmak için kullanılırken (başlıklar, paragraflar gibi şeyleri tanımlayarak ve görüntüleri, videoları veya diğer medyaları katıştırmanıza izin v..

24/12/2020

Html Nedir?

 Günümüzde internet artık hayatın her alanına girmiş durumdadır. Hizmet, satış, bilgilendirme gibi pek çok konuda internet sitelerinden destek alınmaktadır. Bu durumda sitelerin işlerliği ve kalitesi de önem kazanmaktadır. , son kullanıcıl..

07/12/2020

Backend Nedir Ve Backend Developer Ne İş Yapar?

 Web geliştirme üzerine üç farklı alanda çalışan programcı türü vardır. Bu programcı türlerini back-end geliştiriciler, front-end geliştiriciler ve her ikisini de yapan full-stack geliştiriciler olarak sıralayabiliriz. Bu yazıda back-end ve b..

14/11/2020

Web Tasarımdaki Frontend Nedir?

 Web tasarımcılar ve web tasarım yaptıranlar açısından, son dönemde aşina olarak nitelendireceğimiz bir kavramdan söz edebiliriz. Web tasarımdaki frontend nedir, neyi ifade ediyor gibi bilgileri sizlere aktaracağız. Aslında bu kelime web tas..

09/11/2020

Kurumsal Firmalarda Web Tasarım Ve Web Yazılım

  Estetik hedeflere ulaşmak için tasarım fikirlerinin belirli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve ardından uygulamalara dönüştürüldüğü bir süreçtir yazılım. Bu işlemler tamamlandıktan sonra aktif bir web sitesi görünecektir. Web ..

24/10/2020
Yukarı