Responsive web tasarım hizmeti 2010 senesinin başlarında ortaya çıkmış olup uyumlu web site anlamına gelmektedir. Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de çok popüler bir tasarım hizmeti olan responsive ile harika nitelikte tasarımdan geçmiş web site sayfaları oluşturulabilmektedir.

 Responsive web tasarım hizmetinin detaylı tanımını yapacak olursak var olan web sayfasının içeriğinde bulunan gönderi ve elementlerin tablet veyahut da mobil telefonlar üzerinde uyumun bozulmadan şekillenmesi sonucu oluşan hizmet türüne responsive web tasarım hizmeti adı verilmektedir. Doğru bir site tasarımı ile ekran genişliğine göre ayarlanarak kullanılan bu teknoloji harikası hizmet ile işleri yapmak daha kolay hale gelmektedir.


 Responsive Web Tasarım Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

 Responsive web tasarım hizmetinin sunduğu en önemli avantajlardan bir tanesi mobil uyum çerçevesinde hizmet verebiliyor olması gelmektedir. Ayrıca ekran genişliğine göre otomatik olarak ayarlanması da avantajları arasında sayılmaktadır. Üstelik web site içerisinde bulunan yazı ve içeriklerin daha kolay görüntülenmesini ve okunmasını sağlamaktadır.

 Responsive web tasarım hizmetinin sunduğu bir başka avantaj ise sadece akıllı telefonlar ve tablet üzerinde uyumlu olmakla kalmayıp TV gibi ekran genişliği büyük cihazlarda da uyum sorunu yaşanmamaktadır. Aynı zamanda mobil versiyona çevrilmiş web sitelerin hız seviyesi daha iyi olmaktadır. Önemli avantajlardan biri de Google algoritmalarının mobil versiyona uyumlu siteleri daha fazla ön planda öne çıkarıyor olmasıdır.


 Responsive Web Tasarım Hizmetini Almak Neden Önemlidir?

 Responsive web tasarım hizmetini almanın birçok yönden avantajı bulunduğu gibi sağladığı önemli unsurlarda saymakla bitmemektedir. Responsive web tasarım hizmetini almanın en önemli nedenleri şu şekildedir:

1) Web sitenizde bulunan müşteri kitlesi responsive web tasarım hizmetini almanızla birlikte ciddi bir müşteri sayınızda artış gözlemlenecektir.

2) Hali hazırda responsive web tasarım hizmeti almamış rakiplerinize karşı büyük oranda fark atmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda %44 oranında hala responsive web site hizmeti almamış birçok kuruluş mevcut konumdadır.

3) Responsive web tasarım hizmeti almanın önemli nedenlerinden biri de istatistiki raporlama, izleme işlemleri ve Google Analytics ile tek bir alan üzerinden işlem yapma imkanı sunmaktadır.


 Responsive Web Tasarım Hizmeti Nasıl Yapılır?

 Responsive web tasarım hizmetini kendi sayfanıza uyarlayabilmek için ilk etapta yapılması gereken hangi cihazlar ile uyumlu olması gerektiğine karar verilmelidir. Sonrasında ise uyumlu olmasını istediğiniz cihazlar ile tasarım geçişlerinin nasıl olması gerektiğine dair bir çerçeve yapmanız gerekmektedir. Uyumlu olmasını istediğiniz cihazlar üzerinde içerik kurgusunun doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

 Şayet responsive web tasarım ile ilgili kısıtlı bilgilere sahip iseniz ortaya bir uyumlu site çıkarabilmeniz zor gözükmektedir. Çünkü çok fazla sayıda aşamadan geçilmesi gerekmektedir. Bu nedenle crenw.net web adresi ile profesyonel responsive web tasarım hizmeti alabilirsiniz.


 Responsive Web Tasarım Hizmetinin Genel Özellikleri Nelerdir? 

 Sunulan responsive web tasarım hizmetinin çok yönlü özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi olan GRID yapı işlevi ile amaçlanan cihazlar arası uyum esnasında oluşabilecek esnekliği sağlamaya yaramaktadır. Ayrıca mobil versiyon üzerinden bağlanan web site içerisinde dileyenlere masaüstü sürüm özelliğinin de kullanılabilir olması sağlanmıştır. Bir diğer özellik ise site içeriğinde bulunan görsel ve metinlerin esnek bir şekilde kullanılabilir olması sağlanmıştır.