Web sitesi optimizasyonu, bir web sitesinin iş hedeflerine ulaşma yeteneğini geliştirmek için kontrollü deneyler kullanma sürecidir. Web sitesinin performansını artırmak için web sitesi sahibinin web sitesi sayfasını iyileştirebilir. Bazı değişiklikler web sitenizin optimizasyonunu daha da kötüleştirir. Website optimizasyon, dönüşüm oranı optimizasyonunda kullanılan ilkeleri takip eder ve bilimsel yöntemlere dayanır.

 Farklı işletme türlerinin optimize edilmesi gereken farklı hedefleri vardır. Örneğin, bir e-ticaret web siteniz var ve onu optimize etmek istiyorsunuz. Ardından, satın alma hacmini ve ortalama sipariş değerini (AOV) nasıl artıracağınızı öğrenmek istiyorsunuz. Bu amaçla, web sitesi sahibi, web sitesinin performansını etkileyen web sitesinin temel sayfalarında araştırma yapacaktır. Örneğin, ana sayfa genellikle en değerli optimizasyon alanıdır. Çünkü web sitesi trafiğinin çoğu bu sayfada ilk sırada yer alıyor. Ziyaretçiler için firma tarafından sağlanan içeriği hemen anlamak ve ikinci sayfaya ulaşmak önemlidir.


 Websitesinde Neden Son Teknoloji Modüller Kullanmalıdır?

 Örneğin, HTML ve CSS'niz varsa, HTML5 ve CSS3 ile çizilmiş web sitesi sayfalarını kodlamanız gerekir. Çünkü artık arama motorları her zaman yenilik yapmayı seviyor. Sitenizin arama motorları tarafından beğenilmesini istiyorsanız bu araştırmayı yapmanız gerekiyor. JavaScript ve Jquery kodlarının kullanımı sizin artılarınız olacaktır. Neden diye soracak olursanız arama motorlarının her zaman gözdesi olacağınız için bu son uygulamalardan yararlanmak ve sitenizi bu şekilde kodlamak. Ama sadece arama motorları için değil, kullanıcılar için de iyi olacak. Çünkü kullanıcıları çekmek her zaman iyi sonuçlar doğurmuştur. Kullanıcının gözüne hitap eden tasarımlar değil, dünyadaki tüm kullanıcılara hitap eden tasarımlar oluşturmanız gerekecek.


 Websitesi Hızlandırma

 Hızlı sayfa yükleme, kullanıcıyı memnun eder ve sitede iyi vakit geçirmenizi sağlar. Bu mantığı takip etmek için sayfalar arasında gezinmek ve sitenin ne kadar hızlı açıldığını görmek son derece önemlidir. Sitenizin yavaş yüklenmesinin birçok nedeni olabilir. Bazen sunucuyla ilgili olabilirken, bazen yazılım veya dosya boyutlarının çok büyük olmasından kaynaklanabilir. Bazı temel SEO teknikleri geliştirmiş olsanız da, sayfa yükleme hızınız hala yavaşsa, kesinlikle website hızlandırma sorunu çözmelisiniz. Başta Google olmak üzere tüm arama motorları kullanıcı memnuniyetine büyük önem vermektedir. Sonuç olarak, sitenizi ziyaret etmek isteyen bir ziyaretçi bir sayfa yükleme sorunu nedeniyle ayrılırsa, Google bile bu durumda rahat değildir. Sizi arka plana sokacak bu sorunu çözmek için hemen kollarınızı sıvayın.

 Azalan hemen çıkma oranı ve SEO standart seviyesi sıralamanızı kaybetmenize neden olur. Siteleri yavaşlatan ziyaretçiler, siteyi hemen terk edecek ve arama motoru optimizasyonu (SEO) için daha yüksek bir hemen çıkma oranı ve daha kısa bir oturum süresi ile sonuçlanacaktır. Bir web sitesinde kullanıcı odaklı programlar oluştururken, web sitesinin açılma hızını göz ardı etmeyin. Web sitesi hızlanmasına dikkat edin.


 Sitenizi Hızlandırmanın Avantajları

 Şiddetli rekabetin olduğu dijital bir platformda her şirket, marka ve kuruluş iddialı hedefler planlar. Artan satışlar, mutlu ziyaretçiler, mutlu ziyaretçiler vb. Ama her zaman aynıdır, kullanıcı. Elbette bir sayfayı hızlandırmanın birçok avantajı vardır. Yavaş açılan bir rakibiniz olduğunu varsayalım. Sıralama ikinizin de peşinde. Ziyaretçi, rakibin sitesine erişmek için harekete geçti, ancak sitenin yavaşça açılmasına dayanamadı ve siteden ayrıldı. Sonra doğrudan web sitenize ve bankanıza gitti. Siteniz 3 saniyeden daha kısa sürede açıldı ve ziyaretçiler sayfalarınızda güzel vakit geçirmeye başladı. Sonuç olarak, rakibiniz bir ziyaretçi kaybetti, siz kazandınız.