Litespeed, web yayın sunucuları için geliştirilmiş bir web sunucusu yazılımıdır. Bu yazılım apache'nin yerini alacak şekilde geliştirilmiştir. Şu anda en çok tercih edilen programlardan biridir. Nginx'deki lider konumunu yakında kaybedecek olan bu özel yazılım, sunucu üzerindeki iş yüklerinin daha dengeli kullanımını sağlamak ve daha düşük özellikli sunucularda daha fazla ziyaretçi trafiğini işlemek için geliştirilmiştir ve aylık lisans ile satılmaktadır.

 Litespeed, 1 Temmuz 2003 tarihinde LiteSpeed ​​Technologies tarafından piyasaya sürülen ve CloudLinux, Centos, Red Hat, Fedora ve Debian işletim sistemleriyle uyumlu ücretli bir web sunucusudur. Apache gibi eski teknolojiye sahip bir web sunucusundan yaklaşık 10 kat daha hızlı ve daha iyi bir performansa sahiptir. Dahası, ek özelliklerle kullanıldığında, Linux sunucuları için en ideal web sunucularından biridir ve Cpanel, Plesk ve DirectAdmin gibi web sunucularıyla oldukça iyi çalışır. Tüm Crenw kullanıcılarının bu performansı alabilmesi için web hosting paketlerimizde LiteSpeed bulunmaktadır.


 LiteSpeed’in Performans Avantajı Nedir?

 Günümüzde görsel ve işlevsel olarak çok daha gelişmiş web siteleri oluşturmak çok kolay hale geldi. Öte yandan, bu oldukça gelişmiş sitelerin her bakımdan bazı dezavantajları vardı. Sistem kaynaklarına olan talep artmış ve yeterli kaynağa sahip olmayan siteler yeterli hıza sahip olmayacak ve hem SEO hem de kullanıcı deneyimi açısından sınıfta kalacaktır. Bununla birlikte, LiteSpeed ​​PHP kodlarını daha hızlı derler, bu nedenle sayfalar çok hızlı bir şekilde ve sunucu kaynaklarının minimum performans kullanımı ile kullanılabilir. Bu şekilde web sayfaları diğer web sunucularından daha hızlı açılır.


 LiteSpeed’in Avantajları Nelerdir?

 Güncel ve etkili bir güvenlik sistemi ile donatılmış LiteSpeed ​​Web Sunucusu, birçok güvenlik önlemi sayesinde güvenlik açısından birçok web sunucusundan çok daha iyi performans göstermektedir. IP başına bağlantı, istekler ve bant genişliği ile ilgili sorunlar yakından izlenir ve mümkün olduğunda ilgili IP adresi engellenerek bu saldırıyı engeller. Ölçeklenebilir bir web sunucusu olduğu için hem düşük hem de yüksek trafiği sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz. Böylelikle sunucu üzerindeki tüm sistemler sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder ve sunucu üzerindeki tüm sitelerin yayını kesintiye uğramaz.


 ModSecurity Desteği

 Web sunucusu hizmetlerinde kapsamlı güvenlik duvarı kuralları oluşturmak ve düzenlemek, önemli sistem kaynaklarını tüketecektir. Bu, sunucudaki hizmetlerin aniden durmasına ve tüm sitelerin iletimini kesintiye uğratmasına neden olacaktır. Bununla birlikte, LiteSpeed ​​Web Sunucusundaki ModSecurty desteği sayesinde, güvenlik duvarı ve güvenlik duvarı kurallarının yapılandırılması, minimum sistem kaynağı gerektirir ve sorunsuz bir şekilde güncellenmesine izin verir. Bu, sunucunun sistem kaynaklarının minimum kullanımıyla yüksek düzeyde koruma altında çalışmasını sağlar.


 HTTP/2 Desteği

 HTTP 2 protokolü, http 1.1'in eski sürümüne kıyasla tamamen farklı ve gelişmiş özelliklere sahiptir. Gelişen ve değişen internet ihtiyaçları göz önüne alındığında, bazı internet protokollerinin güncellenmesi ve zamana ayak uydurması gerekir. Http 2, web sitelerinin CSS ve JS dosyaları üzerinde çalışır ve web sitelerinin yükleme hızını artırır. Üstelik Http 1.1 sürümüne göre tek bağlantı yapısı sayesinde sistem ve ağ kaynaklarının kullanımını minimuma indirir. Bu, http 2'nin eski http 1.1 sürümünden% 66'ya kadar daha hızlı olmasını sağlar.


 LSCache Desteği

 WordPress, dünyada en çok kullanılan ve popüler içerik yönetim sistemlerinden biridir. Kullanıcılara sağladığı kolaylık ve faydalar nedeniyle bazı ciddi sistem kaynakları gerektirebilir. Sitedeki anlık yoğunluk, sistem kaynaklarını yetersiz kılar ve siteye erişilemez hale gelir. Ancak LiteSpeed ​​tarafından yayınlanan LSCache eklentisi sayesinde önbellekten gönderilen tüm sorgu ve taleplerin yüzde 70 ila 80'i önbellekten alınıyor ve 10 kat hız artışı sağlıyor. Tüm WordPress sitelerinizde sorunsuz bir şekilde kullanarak, site hızlandırma konusunu siteler açılırken önemli ölçüde değiştirebilirsiniz.