Imunify360, proaktif kötü amaçlı yazılım araştırma faaliyetlerinin bir parçası olarak, web sunucularındaki kötü amaçlı yazılımları tanımlamak için kullanılır. Imunify360 linux web sunucuları için otomatik siber güvenlik de denilebilir.

 Imunify360, eksiksiz, çok katmanlı web sunucusu güvenlik platformudur. Şunlara sahiptir:

• Makine öğrenimi kural kümelerine sahip gelişmiş bir güvenlik duvarı/WAF

• IDS/IPS

• Otomatik virüs ve kötü amaçlı yazılım tarama ve kaldırma

• Kötü amaçlı PHP komut dosyası algılama ve engelleme 

• Yeniden başlatılamayan çekirdek yama güncellemesi 

• Web barındırma paneli entegrasyonu

 Imunify360, aşağıdakiler dahil en son saldırı türlerini durdurur:

• Hem ağ hem de HTTP seviyelerinde kaba kuvvet saldırıları

• 0 günlük saldırılar dahil olmak üzere güvenlik açığından yararlanma

• DOS (hizmet reddi)

• Bağlantı noktası taraması

 Bu sayede Imunify360, web sitelerinin güvenliğini sağlamayı kolaylaştırır.

 Tam otomatik çalışması sayesinde sunucuları güvende tutar ve insan hatasını ortadan kaldırır. Yapay zeka destekli "sürü koruması", diğer kurulumlardan gelen tehdit istihbarat raporlarını toplar ve şunları içerir,

• Barındırma kontrol panelinize yerleşik entegre bir güvenlik konsolu

• Otomasyon ve raporlama için sağlam bir CLI'nin rahatlığı

 Imunify360, web barındırma sunucuları için kapsamlı bir güvenlik platformudur. Proaktif gerçek zamanlı web site koruması ve web sunucusu güvenliği için son derece özel ve entegre bileşenler kullanır. Sadece anti virüs veya WAF değil. Imunify360, izinsiz girişi önleme ve algılama sistemi, web uygulaması güvenlik duvarı, gerçek zamanlı anti virüs koruması, ağ güvenlik duvarı ve yama yönetimi bileşenlerini birleştirir. Bu öğeler, bir web barındırma hizmetinin karşılaşabileceği herhangi bir tehdit anında algılayan, düzelten ve koruyan kusursuz birlikte çalışabilirlik için sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir.


 Imunify360 Güvenlik Çözümleri

 Imunify360, tamamen otomatik bir güvenlik çözümüdür. Çalışan tüm Imunify360 örnekleri tarafından bildirilen verileri işleyen dağıtılmış bir tehdit istihbaratı yaklaşımı içerir. Imunify360, ilk siber saldırı veya tehdit tespit edildiğinde anında koruma sağlar. Ayrıca, onu daha da güçlendirmek için bir makine öğrenimi algoritması ve bulutta çalışan buluşsal yöntemler ile güçlendirilmiştir. Imunify360 koruması altındaki sunucular, tehdit bilgilerini gerçek zamanlı olarak paylaştıklarından toplu olarak duyulan bağışıklık kazanır. Imunify360, komut dosyalarını gerçek zamanlı olarak analiz eder ve tehlikeli yürütme akışlarını tanır. Bu, mevcut açıkları belirlemek için artık CVE listelerini izlemeniz gerekmediği anlamına gelir. Imunify360, hem yeni hem de eski kötü amaçlı PHP komut dosyalarını durdurarak sunucularınızda çalışmasını engeller. Yenilikçi PHP bağışıklık teknolojisi, herhangi bir web uygulamasını yenilmez kılar. Ek olarak, Imunify360, WAF ve anti virüs ile verileri paylaşarak sunucularınıza ek bir koruma katmanı sağlar.

 Imunify360 koruması ile yanlış alarmları unutabilir ve en önemli anda işletmenizi ve web sitenizi koruma altında tutabilirsiniz. Sunduğu koruma, Imunify360'ı her işletme için olmazsa olmaz hale getirmiştir.

 Imunify360 kutudan çıktığı anda kullanılabilir. Kontrol paneli entegrasyonu, sunucularınızın anında koruma alması anlamına gelir. Barındırma kontrol panelinizdeki entegre web ara yüzü ve kontrol paneli aracılığıyla sunucunuzun güvenliğinin genel durumunu kontrol edebilirsiniz.

 Güvenlik duvarı, kullanışlılığını artırmak için düşük hatalı pozitif kurallar tarafından sağlanan Mod Security web uygulaması güvenlik duvarlarıyla sıkı bir şekilde bütünleşir. WAF ile birlikte Imunify360, web uygulaması saldırılarının çoğunu daha başlamadan durdurur. Son olarak, ağ güvenlik duvarı ve izinsiz giriş tespit ve önleme sistemleri IP yönetimini içerir. Bu, tüm sistem hizmetlerinin FTP, SSH, IMAP/SMTP ve benzeridir.

 Barındırma sağlayıcılarının çoğu, uzaktan yararlanmanın kullanıcıların web sunucuları için en önemli sorun olduğunu düşünmektedir. Imunify360, tüm saldırıları engelleyen kapsamlı bir "reddetme" ilkesi kuralları koleksiyonunu içeren mükemmel bir izinsiz girişi önleme sistemine (IPS) sahiptir ve özel veya iyi bilinen istismar araçlarını kullananlara karşı etkilidir.