Sunucu, kusursuz çalışan fiziksel bir bilgisayardır, bu nedenle sitenize göz atmak isteyen herkes tarafından her zaman görülebilir. Barındırma sağlayıcınız, sunucunun bakımı ve işletilmesinden, kötü niyetli saldırılardan korunmasından ve içeriğin (metin, resimler, dosyalar) sunucudan ziyaretçilerin tarayıcılarına iletilmesinden sorumludur. Yeni bir web sitesi açmaya karar verirken, size sunucu alanı sağlayacak bir web hosting şirketi bulmanız gerekir. Barındırma sağlayıcınız tüm dosyalarınızı, içeriğinizi ve veritabanlarınızı sunucuda depolar. Birisi, etki alanınızı kullandıkları tarayıcının adres çubuğuna her girdiğinde, barındırıcınız isteği yerine getirmek için gerekli dosyaları gönderir.

 Bir barındırma planı satın alırken, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özelliklere sahip olduğundan emin olun. Barındırma hizmeti aslında bir ev kiralamaya benzer, sunucunun sürekli çalışmasını sağlamak için düzenli olarak kirayı ödemeniz gerekir. Riski azaltmak için, her hosting paketi geçerli bir sebep olması durumunda 3 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir, böylece önce hizmetin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını kontrol edebilirsiniz. Dahası, küçük projeler için özel olarak tasarladığımız, bütçeye uygun bir hayatta kalma planı ile başlayabilirsiniz. Siteniz büyüdükçe ve daha fazla sunucu alanına ihtiyaç duyduğunuzda, daha gelişmiş planlarımıza hiç beklemeden geçiş yapabilirsiniz.

 Elbette, web sitenizi yönetmek ve sürdürmek gibi günlük görevleri yerine getirmek için herhangi bir programlama bilgisine sahip olmanız gerekmez. Barındırma hesapları, web sitenizi herhangi bir açıdan yönetebileceğiniz bir grafik kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Örneğin, sunucuya HTML ve diğer dosyaları yükleyebilir, WordPress gibi içerik yönetim sistemleri kurabilir, veritabanınıza erişebilir ve web sitenizi yedekleyebilirsiniz.


 Reseller Hosting Nedir?

 Standart barındırma hizmetleri, birden fazla siteyi barındırmak istediğinizde yönetilmesi zor olan karmaşık ve maliyetli durumlar yaratabilir. Bu aşamada çok sayıda web sitesini barındırma ve yönetme ihtiyacı olduğunda, reseller hosting hizmetleri kullanıcılar için doğru çözümleri sağlayacaktır. Bayi barındırma temelde Linux ve Windows üzerinde çalışabilen bir tür web barındırma türüdür. Ancak bayi barındırma hizmetleri ile standart barındırma hizmetlerinden farklı olarak sunucular üzerinde kiraladığınız depolama alanında birçok farklı web sitesini barındırabilir veya kendi müşteri kitlenizi oluşturabilir ve o alandaki müşterilerinize özel kaynaklar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, en iyi bayi barındırma ihtiyaçlarınızdan biri olacak e-posta hizmetlerini de yönetebilirsiniz.


 Reseller Hosting Nasıl Çalışır?

 Öncelikle bayi barındırma hizmetine sahip olmak için hizmeti satın alacağınız hosting firmasına kayıtlı bir alan adı satın almanız veya varsa mevcut alan adınızı transfer etmeniz gerekecektir. Yönetim açısından, bayi barındırma üzerindeki ana yönetici paneli ile aylık trafik kontrolü, disk alanı kontrolü, hesap açma / kapama, bant genişliği ayarı, ftp bilgisi, erişim izinleri gibi yönetim görevlerini tek bir kontrol paneli üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Etki alanı adlarına kontrol paneli erişimini tanımlayabilirsiniz. Ancak, bu aşamada bayi barındırma hizmeti ikincil alan barındırma ile karıştırılmamalıdır. Ek alan barındırma hizmetlerinde, bayi barındırma hizmetinde olduğu gibi, yeni etki alanı adları eklemek için kontrol paneli erişimini tanımlayamazsınız.


 Reseller Hosting’in Avantajları Nelerdir?

 Çok sayıda web sitesine ev sahipliği yapmak isteyen kullanıcılara, onları bireysel barındırma hizmetlerini satın almaktan kurtardığı için maliyet avantajı sağlar. Bayi sunucusunda barındırılan çok sayıda site, tek bir kontrol panelinden kolayca yönetilebilir. Bu, kendi barındırma şirketlerini kurmak veya başlamak için barındırma hizmetleri satabilecek bir ağa sahip olmak isteyenler için mükemmeldir.