Wordpress, herkesin kendi web sitesini kurabilmesine izin veren bir sistem olarak çalışmaktadır. Kapsamlı bir teknik donanım bilgisine ihtiyaç duymadan kurulabilecek içerik oluşturabilme sitesidir. Bünyesinde pek çok özellikler barındıran sistemde kullanabileceğiniz alan adları ve eklentilerle özelleştirilebilmektedir. Web hosting paketlerimizde wordpress'i tek tık ile kurma özelliği mevcuttur. 


 Wordpress Nasıl Çalışır?

 GPL, sistemi genel kamu lisanslı bir açık kaynak kodlu içerik yazılım platformu wordpress alanında yazı sayfası oluşturabilir. Ticari ilan, emlak, haber sitesi oluşturabilir hatta kurumsal web sitesi dahi kurabilmeye uygun hale gelmiştir. 

 Wordpress 2003 yılında merhaba dediği dünyada 2005 yılında Türkçe wordpress doküman ve kaynak sıkıntısına çözüm olarak wordpress Türkiye ayağına kavuştu. 2006 yılında 190.000  indirme sayısına sahip olarak varlığını sürdürürken 2007 yılında 3 milyon kullanıcıya ulaşmış bulunmaktadır. Ve hızla kullanıcı sayısını ve içerik zenginliğini artırmaktadır. Wordpress kullanım kolaylığı ve işlevselliği bakımından yoğun olarak tercih edilmektedir. Özgürlük alanı oluşu ve binlerce seçenek sunması, özel temalar ve tasarımlara izin vermesi de büyük kolaylıktır. 


 Wordpress Ücretli midir? 

 Wordpress ücretli bir yazılım olmamasına rağmen bazı eklentiler ve kazandırılması gereken özellikleri ücretlidir. Her hangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan web sitenizi kurabilirsiniz. İçerik yönetim sistemi(CMS) olarak kabul edilen sistem sayesinde wordpress kullanımı yapabilirsiniz. İster ticaretle ilgili ister kişisel tanıtım bloğunuzu açabilirsiniz.

 Seyahat, anı, hakkımda gibi içeriklerle geliştirebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak edinebileceğiniz wordpress siteniz için domain ve hosting satın alarak geniş kapsamlı kullanıma kavuşturabilirsiniz.  Bu konuda en yakın destekçiniz olarak Crenw’e erişim sağlayabilirsiniz. cPanel panel üzerinden multi PHP desteği,  ücretsiz yedekleme, spam, virüs koruması, ücretsiz SSL gibi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.


 Wordpress Kazandırdıkları

 Wordpress site sahibi olarak sizi özgürleştirmektedir fakat içerik yönetimi ve özellikleri söz konusu olduğunda desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Alan adı ve sitenize ekleyebileceğiniz kaynak kodları sayesinde internet sitenizi değiştirebilir, içeriğini genişletebilirsiniz. Her ne kadar wordpress kolay bir kullanım sunsa da bazı durumlarda teknik destek gerekebilmektedir. Bu tür konularda Crenw üzerinden her zaman destek alabilirsiniz.