Sitenizi arama motorlarında konumlandırmak istiyorsunuz ve bir soru sizi rahatsız ediyor: anahtar kelime nedir, anahtar kelime optimizasyonu nasıl yapılır ve arama motoru sıralamasında nasıl iyi yerlere gelinir?

 Bu görevi yerine getirmek gerçek bir temeldir ancak herhangi bir gelen pazarlama stratejisi için de gereklidir.


 Anahtar kelime sayesinde görünür olmak

 Bir anahtar kelime stratejisi üzerinde çalışmak, doğal referansla alakalı bir şekilde işlemektedir. Anahtar kelimeler, Google gibi arama motorlarının sayfalarında yer almanıza, trafik kazanmanıza ve böylece aradığınız nitelikli kitleye ulaşmanıza olanak sağlar.

 Bu nedenle, doğru anahtar kelimeleri seçmek, sizin tarafınızdan kullanılan kelimelerin etrafında dönen içerikleri oluşturmaktadır. Onları belirlemeye, hedeflerinizi bilmeye ve hedef kitlenizin bir robot portresini çizmeye odaklanarak, çekici içerikler yazabilirsiniz.


 Site trafiğini arttırma yolları

 Keyword kelimelerin bir listesini tanımlayarak ve bunları makalelerinize veya sitenizdeki içeriğinize entegre ederek sitenize hedeflenmiş trafik elde edebilirsiniz.

 Anahtar kelimeler, arama motoru konumlandırması için en önemli yapı taşlarından biridir. Blog makaleleriniz, sitenizin sayfaları, sunduğu içerikler vb. tüm bu içerik konumunuzu belirlemek için arama motorları tarafından taranır. Çeşitli kılavuzları izleyerek tüm bu işlemleri doğru tanımladığınızdan emin olabilirsiniz.


 Anahtar kelimelerinizi tanımlamadan önce, içsel değerleriniz hakkında son derece net olmanız önemlidir

 DNA'nız nedir?

 Sitenizin / işletmenizin katma değeri nedir?

 Neden içerik paylaşıyorsunuz?

 Hedefleriniz / hedefleriniz neler?

 Rekabet avantajlarınız nelerdir?

 Sitenizde anahtar kelimeleri hedefleyerek amacınız trafik çekmek ve ziyaretçilerinizi potansiyel müşterilere dönüştürmektir. Bu nedenle hedeflerinizi ve rekabet avantajlarınızı en başından tanımlamanız gerekecektir.

 İşletmenizin ne olduğu, işinizin neyi temsil ettiği ve neyi başarmak istediğinize dair bu üç gözlemle başlayın. Sonrasında rakiplerinize bir göz atın. Ne yaptıklarını ve nasıl yaptıklarını detaylı olarak inceleyin. Ardından sizin pazarınızı, ekosisteminizi inceleyin ve planlamalar yapın. Sonrasında zaten bazı anahtar kelime parçalarınız olacak. Hedef kitlenizin dilini anlayın.

 Aslında, bu anahtar kelimeler son derece rekabetçidir ve arama motorlarının sonuçlarındaki ilk konumlar genellikle yüksek, iyi bir üne sahip siteler tarafından işgal edilir. Birçok gelen bağlantı kısacası iyi bir seo çalışması sonucudur. Kendilerini hedeflenen anahtar kelimelere göre konumlandırmak isteyen, ancak yayınlanan içeriğe rağmen yalnızca arama motoru sonuçlarında son bulan siteleri veya blogları hala çok sık görüyoruz.